work-5382501_1920
Skuteczne przygotowanie studium
wykonalności do projektu UE
work-5382501_1920
Skuteczne przygotowanie studium wykonalności do projektu UE

Planowany termin

maj – czerwiec 2024 r.

Indywidualnie

Koszt szkolenia

2.290 zł brutto (płatność w 3 ratach)

Usługa zwolniona z VAT – uczestnik kursu wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do wystawienia zaświadczenia.

Szkolenie indywidualne!

21 godzin dydaktycznych*

* godzina dydaktyczna – 45 minut

Harmonogram do indywidualnego ustalenia z uczestnikiem szkolenia.

Uczestnictwo

Szkolenie kierowane do: sektor publiczny – prywatny, osób zainteresowanych pogłębieniem wiedzy z zakresu przygotowania studium wykonalności do projektów inwestycyjnych.

Cel szkolenia

Nabycie umiejętności tworzenia studium wykonalności w projektach inwestycyjnych współfinansowanych z dostępnych na rynku źródeł finansowania.

Poznanie technik i metod konstruowania analizy kosztów i korzyści.

Praktyczne przygotowanie uczestników do przeprowadzania analizy zasadności i oceny społecznej i ekonomicznej efektywności przygotowywanych projektów UE.

Poznanie aktualnych technik tworzenia studium wykonalności w świetle najnowszych wytycznych.

Miejsce szkolenia

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Olsztynie

ul. 1 Maja 13, piętro VII,pok. 706

(wieżowiec vis a vis Teatru im. Stefana Jaracza)

89 5 27 58 25

pte@pteolsztyn.edu.pl

Wydawane zaświadczenia

Kurs kończy się uzyskaniem „Zaświadczenia o ukończeniu kursu”* na drukach Ministerstwa Edukacji Narodowej (* na podstawie § 22 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 652).

WZÓR ZAŚWIADCZENIA

Podstawa udziału

Przesłanie e-mailem (pte@pteolsztyn.edu.pl) bądź listem wypełnionego Formularza zgłoszeniowego.

Prosimy o dokonanie opłaty dopiero po otrzymaniu potwierdzenia uczestnictwa w kursie.

Dane do przelewu:

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, ul. 1 Maja 13, 10-117 Olsztyn

Bank PEKAO S.A. O/Olsztyn: 93 1240 5598 1111 0000 5034 8093

Tytułem: Opłata za kurs: „Skuteczne przygotowanie studium wykonalności do projektu UE” + imię i nazwisko.

Program nauczania

1. Miejsce SW w procesie inwestycyjnym. Istota, struktura, zasady tworzenia. Ogólne pojęcia występujące w studium wykonalności, np.; struktura studium, analizy finansowa i ekonomiczna, koszty całkowite i kwalifikowane projektu, efekty zewnętrzne rynkowe i technologiczne, dyskontowanie – 4 godz.

2. Instytucjonalna i prawna wykonalność projektu; przewodniki i wytyczne projektów inwestycyjnych – 2 godz.

3. Analiza wykonalności – popytu, opcji i proponowane rozwiązania, wartość rezydualna, projekty generujące dochód i wskaźnik luki w finansowaniu, koszty operacyjne- 3 godz.

4. Analiza finansowa – metoda luki w finansowaniu, wskaźniki efektywności finansowej i analiza trwałości finansowej- 3 godz.

5. Analiza ekonomiczna – narzędzia i metody; wartość użytkowa i koszty alternatywne, FNPV/C i FRR/C FNPV/K, FRR/K, ENPV, ERR, B/C– 3 godz.

6. Analiza efektywności kosztowej (DGC) i kosztów i korzyści (CBA)- 3 godz.

7. Ocena i analiza ryzyka (wrażliwości, wielokryterialna, skonsolidowana)- 2 godz.

8. Analiza wytycznych sporządzania SW w ramach RPO województwa warmińsko-mazurskiego na lata 2014 – 2020 – 2 godz.